• BEMİ PENTA BLOK 1383
  • BEMİ PENTA BLOK 1383
BEMİ PENTA BLOK 1383
Ürün Kodu : bemi-penta-blok-1383       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Bemi Penta Blok Eğitici Zeka Geliştirici Oyun
  Zeka Oyunları ile öğrencilerin potansiyel zekalarını tanıyarak geliştirmeleri, problemlerle karşılaşan öğrencilerin değişik stratejiler geliştirerek çözüme ulaşmaları, sistemli bir düşünme yapısı geliştirerek problemleri daha hızlı bir şekilde algılayarak çözmesi, problemi anlama ve çözümleme de kapasitelerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. 
MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca onaylanan Zeka Oyunları ile amaçlananlar 3 aşamalı bir şekilde uygulanmaktadır.
Aşama, oyunları tanıyarak kurallarını anlamayı ve becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. 
Basit oyunları oynamayı amaçlamaktadır.
2. Aşama, orta aşama oyunları oynamayı, stratejik oyunlarda temel stratejileri geliştirmeyi, mantıksal hareketlerle oyunlara doğru yerlerden başlamayı hedeflemektedir.
3. Aşama ise daha yaratıcı olma, kendine has stratejiler üretme, durumu analiz ederek daha iyi bir çözüm yolu geliştirme gibi zor bir seviyeyi hedeflemektedir.MEB’lığı zeka oyunlarını, hafıza, kelime, strateji, işlem, geometrik mekanik ve zeka soruları şeklinde gruplandırmaktadır.
Çağımız değişim çağıdır, bu değişime ayak uydurmak için kendimizi sürekli yenilemek durumundayız. Kendimizi yenilemenin yolu da zihnimizi sürekli aktif tutmaktan geçmektedir. Kendimizi yenilediğimizde değişimin nesnesi değil öznesi oluruz. Zekâ oyunları günümüzde tüm eğitim sistemlerinin hedefi olan Akıl yürütme, Problem çözme, yaratıcı düşünme, teknolojiyi kullanma, strateji oluşturma, İletişim, karar verme gibi becerileri kazandırmanın etkili ve eğlenceli bir yoludur.
Bemi Penta Blok 22 li 1383
İçerik : 1 adet oyun kitapçığı,1 adet ahşap oyun tablası,12 adet farklı şekillerde Penta Bloklar,8 adet birim küpler ve 1 adet seviye çubuğu
Yaş Grubu : 3+ yaş
Kazanımlar:
Çocuklarda kas ve psikomotor gelişimine destek verir.
Dikkat ve konsantrasyonu artırır.
Problem çözme becerisini ve ders başarısını artırır.
Düşünme becerisini geliştirir.
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.